Blog

Blog

Bez kategorii

Najlepszy obóz gamingowo-sportowy dla Twojego dziecka? Sprawdź ofertę!

Niedawno zapoznaliśmy się z ofertą letnich obozów gamingowych oraz sportowych i przyznać musimy, że nasze ogromne zainteresowanie wzbudziła propozycja organizatorów wydarzenia o nazwie Dwa Oblicza Sportu. Dlaczego tak się stało?

Okazuje się bowiem, że nie tylko pozwala ono dzieciom i młodzieży poprawiać swoje umiejętności pod okiem prawdziwych ekspertów, ale także daje im możliwość nawiązania bliskich kontaktów z rówieśnikami podzielającymi podobne pasje. W telegraficznym skrócie powiedzieć można, że obóz opiera się tak na tradycyjnych sposobach spędzania wolnego czasu. Przykładowo podczas gry w koszykówkę, piłkę nożną, czy też pływania na basenie ale nie tylko.

Taki obóz daje też osobom małoletnim możliwość znacznej poprawy swoich predyspozycji jeżeli chodzi o uczestnictwo w rozgrywkach i turniejach organizowanych w globalnej sieci Internet. To właśnie one przyciągają ogromne rzesze obserwatorów, pozwalają zdobyć niemałą popularność, jak również podreperować własny budżet dzięki wygranym nagrodom pieniężnym. W pełni rozumiemy dlaczego właśnie taka ścieżka kariery tak bardzo przypadła do gustu znacznej części młodych ludzi, stając się jednocześnie ich największym marzeniem.

Już teraz może ono zostać spełnione – zadbają o to profesjonaliści biorący udział w obozie gamingowo-sportowym Dwa Oblicza Sportu! Najbliższy turnus ma odbyć się w Lidzbarku Warmińskim, w okresie od 26.06 do 06.07.

Będzie to czas, zdaniem organizatorów, po brzegi wypełniony atrakcjami, ciekawymi zajęciami oraz sposobami spędzania czasu, o których wielu młodych ludzi mogło do tej pory tylko pomarzyć. Niezwykle cieszy nas, że organizatorzy korzystają z najlepszych wzorców zagranicznych, jednocześnie dostosowując całą formułę turnusu do specyfiki naszego kraju. Jest to gwarancją, że dzieci i młodzież nie będą się nudzić choćby przez chwilę, a wręcz przeciwnie – niezwykle przyjemnie spędzą one turnus, przywożąc z niego ogromny bagaż doświadczeń i wspomnień.

Niektórzy rodzice mogą obawiać się, że zapisanie swoich pociech na tego typu obóz gamingowo-sportowy może w znacznym stopniu wydrenować ich budżet…nic bardziej mylnego! Dwa Oblicza Sportu to oferta nie tylko niezwykle zróżnicowana i bogata, ale także przystępna cenowo, co jest szczególnie ważne dla wszystkich zainteresowanych w obecnym, trudnym ekonomicznie okresie.

Serdecznie zachęcamy do zaznajomienia się z dokładnym planem organizowanych turnusów, bowiem z pewnością pozwoli to podjąć ostateczną decyzję oraz określić czy tego właśnie szukamy dla swojego dziecka lub nastolatka – być może odpowiedzią są właśnie obozy gamingowe. Jesteśmy święcie przekonani, że dzięki zarówno zaangażowaniu jak i ogromnej wiedzy organizatorów, żaden z uczestników nie będzie choćby w najmniejszym stopniu zawiedziony udziałem w takim obozie gamingowym. Wręcz przeciwnie, znaczna część z osób biorących w nim udział z pewnością wyrazi chęć zapisania się na kolejny turnus tego typu w najbliższym możliwym terminie! Uważamy, że to doskonała alternatywa dla tradycyjnych obozów sportowych, które mogą nie oferować dzieciom i młodzieży wszystkich sposobów spędzania wolnego czasu, na jakie miałyby one ochotę.

Bez kategorii

Paintball laserowy (laser tag) – nowość która podbija serca…

Paintball jest formą rozrywki, której nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, jednak czy wiesz o istnieniu wersji laserowej tej popularnej zabawy? Czym wyróżnia się laser tag, jak wygląda jego historia i czemu warto sprawdzić tę formę rozrywki?

Czym jest laser tag?

Paintball laserowy, czyli inaczej laser tag, to sport zespołowy bądź indywidualny, bardzo przypominający tradycyjną rozgrywkę paintballa, w której uczestnicy strzelają do siebie kolorowymi farbkami. Jednocześnie, możesz zapomnieć o niezbyt przyjemnych uderzeniach, jakie spotykały “trafionego” gracza podczas paintballa. Tradycyjna amunicja używana podczas tej zabawy (lub podczas ASG) w laser tagu jest zastąpiona kodowaną wiązką świetlną, odbieraną przez urządzenia będące elementami składowymi gry (np. broń) za pośrednictwem paintballa.

Choć obecnie paintball laserowy nie ma zbyt wiele wspólnego z faktycznym laserem, jego nazwa ma pochodzenie historyczne. Ta forma rozrywki cieszy się rosnącą popularnością wśród dzieci, ale również dorosłych.

Jak to się zaczęło?

Co ciekawe, sam paintball w wydaniu laserowym pierwotnie został zaprojektowany jako część szkoleń przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych wśród żołnierzy Sił Zbrojnych USA. Pierwsze tego typu treningi przeprowadzono na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku, a ich uczestnicy nosili specjalne kamizelki z czujnikiem. Do broni przyczepione były specjalne nadajniki, które emitowały wiązkę laserową (stąd właśnie nazwa tej formy rozrywki), a po “trafieniu” żołnierza emitowany był sygnał dźwiękowy.

Zdecydowaną zaletą wdrożenia ćwiczeń z użyciem wiązki laserowej była możliwość przeprowadzania skomplikowanych ćwiczeń, również z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu, bez ryzyka uszkodzenia infrastruktury czy wyposażenia. Co ciekawe, w tamtym czasie amerykańska armia miała również możliwość prowadzenia ćwiczeń z “prawdziwą armią sowiecką”, czyli oddziałem wyposażonym w zdobyte podczas wojennych potyczek sowieckie sprzęty.

Dlaczego warto?

Laserowy paintball staje się coraz popularniejszą formą rozrywki nie bez powodu. Wśród największych zalet tej rywalizacji można wskazać fakt, iż – w przeciwieństwie do ASG czy tradycyjnego paintballa – mogą w niej uczestniczyć również dzieci. Skore do ruchu i uwielbiające zdrową rywalizację niepełnoletnie osoby zyskują zatem dostęp do formy aktywności, która dotychczas była zarezerwowana wyłącznie dla dorosłych!

Nie można zapominać również o tym, że w porównaniu z tradycyjnym paintballem, wersja laserowa charakteryzuje się zdecydowanie większą celnością i możliwością trafienia przeciwnika z większego dystansu. To pozwala na jeszcze lepszą, bardziej satysfakcjonującą zabawę!

W zwykłym paintballu można także oszukiwać, udając że nie zostało się trafionym. W przypadku laser taga taka możliwość nie wchodzi w grę: “postrzelonemu” graczowi wyłącza się broń!

Paintball laserowy to świetna zabawa dla całych rodzin. Bezbolesna, a przy tym satysfakcjonująca i w pełni bezpieczna forma rozrywki umożliwia ruch na świeżym powietrzu każdemu zainteresowanemu!

Bez kategorii

Twoje dziecko uwielbia gry? Ten obóz e-sportowy jest inny…

Dla wielu osób może się to wydać ogromnym zaskoczeniem, jednakże sport nieprzerwanie ewoluuje, szczególnie w odpowiedzi na obecną sytuację pandemiczną. Wiele zmagań sportowych przeniosło się do globalnej sieci Internet, gdzie to wytworzyła się cała gałąź zmagań pomiędzy miłośnikami rywalizacji fair play, nosząca nazwę e-sportu. Polega ona na rozgrywaniu meczów w najpopularniejsze gry komputerowe przy pomocy połączenia typu LAN lub też niezwykle wręcz rozpowszechnionego obecnie Internetu. Co ciekawe, rozgrywki takie, poza ćwiczeniem koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz umożliwieniem młodym ludziom nawiązania nowych znajomości w tych trudnych czasach, mogą okazać się wręcz doskonałym sposobem na zarobkowanie.

Okazuje się bowiem, że regularnie organizowane są wszelkiej maści turnieje e-sportowe, podczas których za zajęcie najwyższych miejsc na podium liczyć można na nie lada nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Aby jednak tak się stało, nasza pociecha musi być co najmniej bardzo dobra w tym co robi – jak jej to zapewnić? Na przykład poprzez zapisanie jej na specjalny obóz e-sportowy noszący nazwę Dwa Oblicza Sportu, w którym to rywalizacja przed monitorem komputera połączona została z tradycyjną aktywnością fizyczną.

Organizacja obozów sportowych dla Twojego dziecka

Dla organizatorów obozów e-sportowych i sportowych istotnym jest, by dać dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju w dziedzinie, która jest im tak bliska, jednocześnie dbając o ich prawidłowy rozwój psychofizyczny poprzez organizowanie dla nich rozlicznych konkurencji sportowych oraz wydarzeń mających na celu zacieśnienie więzów pomiędzy uczestnikami.

Do najbardziej interesujących zaliczyć należy bezsprzecznie treningi piłki nożnej, pływania, tenisa stołowego, czy też możliwość wykorzystania nadmiaru energii podczas pokonywania toru stanowiącego kluczowy element parku linowego. Wszystko to pozwala doskonale się bawić oraz dotlenić zarówno ciało jak i umysł, które to bez wątpienia zmęczone mogą być po wielogodzinnych wymagających rozgrywkach przed komputerem.

Idealny obóz e-sportowy dla Twojej pociechy

Jaką ofertę e-gamingową przygotowali dla uczestników organizatorzy Dwóch Oblicz Sportu? Wybór obozu e-sportowego jest naprawdę szeroki, a dodatkowo opiera się na grach, które biją obecnie wszelkie rekordy popularności, takich jak Valorant, Fortnite, League of Legends, czy też Minecraft. Portfolio dostępnych gier jest oczywiście nieprzerwanie rozszerzane, tak aby było ono w możliwie jak najpełniejszym stopniu dostosowane do potrzeb oraz wymagań kolejnych pokoleń zawodowych graczy. Warto także wiedzieć, że pomimo bardzo szerokiego wachlarza aktywności gwarantowanych przez organizatorów, cena samego obozu nie jest w żadnym wypadku wygórowana, a więc nie musimy się obawiać, że wysłanie nań naszej pociechy poskutkuje wydrenowaniem naszego domowego budżetu. Zapewniamy, że sytuacja taka w żadnym wypadku nie będzie miała miejsca! Dwoma Obliczami Sportu i ich obozami e-sportowymi dla dzieci warto zainteresować się głównie teraz, kiedy stopniowo znikają obostrzenia pandemiczne, a dzieci i młodzież mogą znów bez większych ograniczeń spędzać ze sobą czas, co bez wątpienia korzystnie przyczyni się do ich rozwoju

Bez kategorii

Fortnite – Gra, która stała się fenomenem

Rynek gier komputerowych jest ogromny. Jak w każdej branży, pewne propozycje cieszą się większą popularnością, a kilka z nich można określić mianem kultowych. Każdy zna przynajmniej ze słyszenia takie gry jak World of Warcraft czy Minecraft. W ostatnich latach wymienia się obok nich również Fortnite. Co to za gra i skąd się bierze jej fenomen?

Fortnite – co to za gra?

“Fortnite” to gra od firmy Epic Games wydana we wrześniu 2017 roku. Pierwsza wzmianka na jej temat pojawiła się jednak już w 2011. Gra posiada trzy tryby:

  • Tryb kooperacyjny Save the World. Umożliwia on grę w pojedynkę lub w grupach (do 4 osób). W tym trybie gracz lub grupa graczy trafia do świata opanowanego przez potwory podobne do zombie. Celem jest nie tylko przetrwanie, ale też ochrona innych ludzi przed wrogami. Jest to możliwe za sprawą broni, a także zbudowanych pułapek, baz i schronów.
  • Tryb sandboksowy Creative. Umożliwia grę w pojedynkę lub w drużynie (do 15 osób). W tym trybie otrzymuje się własną wyspę, a także możliwość tworzenia różnych obiektów, światów czy aren bitewnych. Także sposób poruszanie się jest dowolny. Od graczy zależą zasady rozgrywki na ich wyspie.
  • Tryb sieciowy Battle Royale. Umożliwia on grę w pojedynkę lub w grupach (do 4 osób). W trybie ratowania świata rywalizuje się z innymi graczami o przetrwanie. W tym celu trzeba zdobywać surowce, tworzyć własne budowle, w których można się schronić, pozyskiwać broń. Gra jest intensywna i emocjonalna, stąd zapewne największa popularność tego właśnie trybu.

Fenomen gry Fortnite

Fortnite i tryb Battle Royal bez żadnej przesady można określić mianem fenomenu. Zaledwie w dwa tygodnie po wydaniu gry, liczba jej użytkowników przekroczyła 10 milionów. Ilość zainteresowanych jedynie rośnie. W 2018 liczba graczy wynosiła już 125 milionów, zaś w 2019 roku dwukrotnie wzrosła. Ogromne zainteresowanie to nie jedyna rzecz świadcząca o fenomenie gry. Otrzymała ona wiele nominacji i nagród w prestiżowych konkursach. Na całym świecie zaczęły się rozgrywać lokalne i międzynarodowe turnieje w Fortnite. W Polsce największym zainteresowaniem cieszył się Orange Community Cup.

Dlaczego gra cieszy się tak ogromną popularnością? Wystarczy postawić się w sytuacji gracza, aby to zrozumieć. Znajduje się on nagle na nieznanej mu wyspie, gdzie musi walczyć o przetrwanie. Ma on możliwość ukrycia się w różnych miejscach, zdobywania pożywienia i przydatnych przedmiotów. Jednocześnie na jego życie czyhają inni gracze, przez co musi być on gotowy do obrony i walki.

Fortnite to gra, która zyskała już miano kultowej. Choć najczęściej wybierany jest tryb Battle Royale, również Save the World i Creative zapewniają świetną rozrywkę. Gra jest bezpłatna i działa na wszystkich popularnych sprzętach (komputer, laptop, tablet, konsola) oraz systemach (Windows, macOS, iOS, Android). 

Bez kategorii

Czym są obozy gamingowo-sportowe?

Wakacyjne obozy dla młodzieży są znane od lat. Jedni je kochali, inni nienawidzili – trudno znaleźć kogoś, kto miałby neutralne podejście do grupowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. My chcemy jednak przedstawić rozwiązanie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym są obozy gamingowo-sportowe?

Dawniej, wakacyjne obozy były głównie formą opieki nad dziećmi w okresie letniej przerwy w nauce. Rodzice wciąż pracowali, a dzieci nudziły się w domach. Zakres aktywności na tego rodzaju obozach był mieszanką wszystkiego, co udało się załatwić organizatorom – od wypoczynku nad wodą, poprzez górskie wycieczki, aktywności sportowe czy zagadki dla dzieci. Dziś można wskazać wiele obozów tematycznych: taneczne, sportowe, jeździeckie, a nawet… umożliwiające szlifowanie sztuki gotowania.

Szczególnie ciekawą opcją są obozy gamingowo-sportowe, mające szansę wyciągnąć z domu nawet najbardziej zatwardziałych wielbicieli aktywności online. Czym dokładnie jest ten rodzaj obozów?

Coś dla każdego

Na obozie gamingowo-sportowym można znaleźć cały szereg różnego rodzaju aktywności, które przypadną do gustu absolutnie każdemu. Wśród zajęć dla dzieci znajdują się wielogodzinne treningi sportowe, dopasowane do możliwości poszczególnych uczestników. Szczególną gratką dla młodzieży są także zajęcia e-sportowe, czyli granie w Counter Strike’a czy League of Legends pod okiem trenerów z ogromnym doświadczeniem wiedzą i pasją.

Aktywni fizycznie gracze? Czemu nie!

Wielu osobom wielbiciele gier komputerowych kojarzą się z osobami o bardzo niskiej lub wręcz zerowej aktywności fizycznej. Obozy gamingowo-sportowe mają na celu obalić ten mit i zapewnić dzieciom i młodzieży zdrową dawkę ruchu bez konieczności rezygnowania z ich ulubionych aktywności. W szeregach organizatorów tego rodzaju eventów znajdują się osoby, które wiedzą, jak istotna jest ruchowa aktywność młodych osób i starają się zaproponować możliwość wdrożenia zdrowej dawki ruchu także do życia osób, które na co dzień preferują e-sporty.

W trakcie obozów można skorzystać z wielu rodzajów aktywności fizycznej, dopasowanych do różnych potrzeb i preferencji. Znajdzie się coś dla wielbicieli gier zespołowych, a także dla osób, które wolą liczyć tylko na siebie. Mnogość opcji oraz profesjonalni trenerzy zapewniają bezpieczeństwo, a także świetną zabawę. Wycieczki do parku linowego czy możliwość skorzystania z zabaw w parku wodnym to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowali organizatorzy obozu gamingowo-sportowego!

Profesjonalny sprzęt i fachowa kadra

Podczas obozów gamingowo-sportowych wykorzystywany jest wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt sportowy, a także gamingowy. Zajęcia są natomiast prowadzone przez osoby o dużej wiedzy w określonej dziedzinie, z pasją do tematu. Przede wszystkim jednak – wszyscy opiekunowie uwielbiają kontakt z dziećmi i młodzieżą i potrafią znaleźć z nimi nić porozumienia. To sprawia, że młodzież zdecydowanie chętniej korzysta z proponowanych aktywności i nawet najwięksi przeciwnicy aktywności fizycznej dają się namówić na solidną dawkę ruchu.

Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w obozie gamingowo-sportowym zapraszamy do kontaktu!

Bez kategorii

Sport czy gry komputerowe, a może jedno i drugie?

W dzisiejszych czasach śmiało można wysnuć stwierdzenie, że e-sport i klasyczny sport łączy zdecydowanie więcej niż dzieli. Dzięki pojawieniu się dużych pieniędzy w środowisku cyfrowym, e-sport stał się profesjonalną dyscypliną. Z czasem przyszła również konieczność budowania odpowiedniego wizerunku oraz legitymizację takiej rozrywki.

E-sport i sport – czy granica się już zatarła?

Przykładem na przenikanie się światów sportu i e-sportu może być postać Macieja Cypryjańskiego. Jest to trener osobisty, który ma duże doświadczanie w trenowaniu sportowców. Do jego załsug możemy dopisać trenowanie drużyn Bundesligi oraz polskiej Superligi w piłkę ręczną. Kolejną Cypryjański był członkiem teamu Kinguin i Illuminar Gaming. Jest on coachem mentalnym, zajmuje się przygotowywaniem motorycznym graczy, udziela wskazówek co do treningów, odpowiedniego ułożenia ciała przed komputerem czy dłoni na myszce. Wskazuje też na odpowiednie kierunki w zakresie diety, jaką powinni stosować młodzi e-sportowcy. Jest żywym dowodem na profesjonalizację e-sportu oraz bliskim ambasadorem e-sportowej marki Actina.

E-sport, a działalność marketingowa

Na dowód tego, że e-sport rozwija się w zastraszającym tempie można przywołać fakt, że interesują się nim marki, które do tej pory promowały swoje produkty w klasycznym sporcie. Przykładem jest Red Bull, który sponsoruje swoje własne turnieje, zawodników czy drużyny, stawiając gaming na równi z pozostałymi formami aktywności. Z kolei producent kultowych już dezodorantów AXE, został oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata w League of Legends w 2019 roku. Produkty tej firmy,  były przez wiele lat kreowane jako sposób na utrzymanie higieny przez osoby, w których życiu sport gra pierwsze skrzypce.  Ten konsekwentnie przez wiele lat budowany wizerunek świetnie łączy się z wizją tych samych produktów jako idealnych dla e-sportowców.

Sport i e-sport już niedługo będą traktowane na równi!

Dzięki temu, że scena e-sportowa staje się coraz to bardziej profesjonalna z pewnością już za kilka lat będzie ona traktowana na równi z tradycyjnym sportem. Z punktu widzenia graczy trudno dopatrzyć się jakichkolwiek wad takiego stanu rzeczy. Niemniej jednak należy pamiętać, aby dbać zarówno o wyniki cyfrowych zmagań, jak i o realną aktywność fizyczną, która jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie da się ukryć, że e-sportowcy siedząc po kilka godzin dziennie przy biurku w pozycji siedzącej mogą odczuwać z tego powodu wiele negatywnych skutków zdrowotnych, dlatego tak ważne jest, aby znaleźć chociaż godzinę w tygodniu na przysłowiową bieżnię.