Paintball laserowy (laser tag) – nowość która podbija serca dzieciaków

Paintball laserowy (laser tag) – nowość która podbija serca…

Paintball jest formą rozrywki, której nie trzeba przedstawiać chyba nikomu, jednak czy wiesz o istnieniu wersji laserowej tej popularnej zabawy? Czym wyróżnia się laser tag, jak wygląda jego historia i czemu warto sprawdzić tę formę rozrywki?

Czym jest laser tag?

Paintball laserowy, czyli inaczej laser tag, to sport zespołowy bądź indywidualny, bardzo przypominający tradycyjną rozgrywkę paintballa, w której uczestnicy strzelają do siebie kolorowymi farbkami. Jednocześnie, możesz zapomnieć o niezbyt przyjemnych uderzeniach, jakie spotykały “trafionego” gracza podczas paintballa. Tradycyjna amunicja używana podczas tej zabawy (lub podczas ASG) w laser tagu jest zastąpiona kodowaną wiązką świetlną, odbieraną przez urządzenia będące elementami składowymi gry (np. broń) za pośrednictwem paintballa.

Choć obecnie paintball laserowy nie ma zbyt wiele wspólnego z faktycznym laserem, jego nazwa ma pochodzenie historyczne. Ta forma rozrywki cieszy się rosnącą popularnością wśród dzieci, ale również dorosłych.

Jak to się zaczęło?

Co ciekawe, sam paintball w wydaniu laserowym pierwotnie został zaprojektowany jako część szkoleń przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych wśród żołnierzy Sił Zbrojnych USA. Pierwsze tego typu treningi przeprowadzono na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku, a ich uczestnicy nosili specjalne kamizelki z czujnikiem. Do broni przyczepione były specjalne nadajniki, które emitowały wiązkę laserową (stąd właśnie nazwa tej formy rozrywki), a po “trafieniu” żołnierza emitowany był sygnał dźwiękowy.

Zdecydowaną zaletą wdrożenia ćwiczeń z użyciem wiązki laserowej była możliwość przeprowadzania skomplikowanych ćwiczeń, również z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu, bez ryzyka uszkodzenia infrastruktury czy wyposażenia. Co ciekawe, w tamtym czasie amerykańska armia miała również możliwość prowadzenia ćwiczeń z “prawdziwą armią sowiecką”, czyli oddziałem wyposażonym w zdobyte podczas wojennych potyczek sowieckie sprzęty.

Dlaczego warto?

Laserowy paintball staje się coraz popularniejszą formą rozrywki nie bez powodu. Wśród największych zalet tej rywalizacji można wskazać fakt, iż – w przeciwieństwie do ASG czy tradycyjnego paintballa – mogą w niej uczestniczyć również dzieci. Skore do ruchu i uwielbiające zdrową rywalizację niepełnoletnie osoby zyskują zatem dostęp do formy aktywności, która dotychczas była zarezerwowana wyłącznie dla dorosłych!

Nie można zapominać również o tym, że w porównaniu z tradycyjnym paintballem, wersja laserowa charakteryzuje się zdecydowanie większą celnością i możliwością trafienia przeciwnika z większego dystansu. To pozwala na jeszcze lepszą, bardziej satysfakcjonującą zabawę!

W zwykłym paintballu można także oszukiwać, udając że nie zostało się trafionym. W przypadku laser taga taka możliwość nie wchodzi w grę: “postrzelonemu” graczowi wyłącza się broń!

Paintball laserowy to świetna zabawa dla całych rodzin. Bezbolesna, a przy tym satysfakcjonująca i w pełni bezpieczna forma rozrywki umożliwia ruch na świeżym powietrzu każdemu zainteresowanemu!