Obóz Fortnite. Dlaczego dzieci kochają nasze kolonie

Rynek gier komputerowych jest ogromny. Jak w każdej branży, pewne propozycje cieszą się większą popularnością, a kilka z nich można określić mianem kultowych. Każdy zna przynajmniej ze słyszenia takie gry jak World of Warcraft czy Minecraft. W ostatnich latach wymienia się obok nich również Fortnite. Co to za gra i skąd się bierze jej fenomen? Czy na naszym obozie dzieci mogą grać w Fortnite? Przekonajcie się z tego artykułu!

Fortnite – co to za gra?

“Fortnite” to gra od firmy Epic Games wydana we wrześniu 2017 roku. Pierwsza wzmianka na jej temat pojawiła się jednak już w 2011. Gra posiada trzy tryby:

  • Tryb kooperacyjny Save the World. Umożliwia on grę w pojedynkę lub w grupach (do 4 osób). W tym trybie gracz lub grupa graczy trafia do świata opanowanego przez potwory podobne do zombie. Celem jest nie tylko przetrwanie, ale też ochrona innych ludzi przed wrogami. Jest to możliwe za sprawą broni, a także zbudowanych pułapek, baz i schronów.
  • Tryb sandboksowy Creative. Umożliwia grę w pojedynkę lub w drużynie (do 15 osób). W tym trybie otrzymuje się własną wyspę, a także możliwość tworzenia różnych obiektów, światów czy aren bitewnych. Także sposób poruszanie się jest dowolny. Od graczy zależą zasady rozgrywki na ich wyspie.
  • Tryb sieciowy Battle Royale. Umożliwia on grę w pojedynkę lub w grupach (do 4 osób). W trybie ratowania świata rywalizuje się z innymi graczami o przetrwanie. W tym celu trzeba zdobywać surowce, tworzyć własne budowle, w których można się schronić, pozyskiwać broń. Gra jest intensywna i emocjonalna, stąd zapewne największa popularność tego właśnie trybu.

Na naszym obozie w Fortnite rozgrywki są niemal codziennie. Każde dziecko może wybrać sobie dowolną grę, w którą ma ochotę zagrać, a nasza profesjonalna załoga zapewni wiele godzin świetnej zabawy. Zajęcia prowadzone są pod okiem profesjonalistów, którzy są zawodowcami i zawsze podpowiedzą, jak lepiej grać oraz nauczą dzieci wielu ciekawych umiejętności.

obóz fortnite

Obóz fortnite – kolonie dla dzieci z grami!

Fortnite i tryb Battle Royal bez żadnej przesady można określić mianem fenomenu. Zaledwie w dwa tygodnie po wydaniu gry, liczba jej użytkowników przekroczyła 10 milionów. Ilość zainteresowanych jedynie rośnie. W 2018 liczba graczy wynosiła już 125 milionów, zaś w 2019 roku dwukrotnie wzrosła. Ogromne zainteresowanie to nie jedyna rzecz świadcząca o fenomenie gry. Otrzymała ona wiele nominacji i nagród w prestiżowych konkursach. Na całym świecie zaczęły się rozgrywać lokalne i międzynarodowe turnieje w Fortnite. W Polsce największym zainteresowaniem cieszył się Orange Community Cup.

Dlaczego gra cieszy się tak ogromną popularnością? Wystarczy postawić się w sytuacji gracza, aby to zrozumieć. Znajduje się on nagle na nieznanej mu wyspie, gdzie musi walczyć o przetrwanie. Ma on możliwość ukrycia się w różnych miejscach, zdobywania pożywienia i przydatnych przedmiotów. Jednocześnie na jego życie czyhają inni gracze, przez co musi być on gotowy do obrony i walki. Fortnite to gra, która zyskała już miano kultowej. Choć najczęściej wybierany jest tryb Battle Royale, również Save the World i Creative zapewniają świetną rozrywkę. Gra jest bezpłatna i działa na wszystkich popularnych sprzętach (komputer, laptop, tablet, konsola) oraz systemach (Windows, macOS, iOS, Android). 

Scroll to Top