CZYM SĄ OBOZY GAMINGOWO-SPORTOWE?

Wakacyjne obozy dla młodzieży są znane od lat. Jedni je kochali, inni nienawidzili – trudno znaleźć kogoś, kto miałby neutralne podejście do grupowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży. My chcemy jednak przedstawić rozwiązanie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym są obozy gamingowo-sportowe?

Dawniej, wakacyjne obozy były głównie formą opieki nad dziećmi w okresie letniej przerwy w nauce. Rodzice wciąż pracowali, a dzieci nudziły się w domach. Zakres aktywności na tego rodzaju obozach był mieszanką wszystkiego, co udało się załatwić organizatorom – od wypoczynku nad wodą, poprzez górskie wycieczki, aktywności sportowe czy zagadki dla dzieci. Dziś można wskazać wiele obozów tematycznych: taneczne, sportowe, jeździeckie, a nawet… umożliwiające szlifowanie sztuki gotowania.

Szczególnie ciekawą opcją są obozy gamingowo-sportowe, mające szansę wyciągnąć z domu nawet najbardziej zatwardziałych wielbicieli aktywności online. Czym dokładnie jest ten rodzaj obozów?

Obóz esportowy dla każdego

Na obozie gamingowo-sportowym można znaleźć cały szereg różnego rodzaju aktywności, które przypadną do gustu absolutnie każdemu. Wśród zajęć dla dzieci znajdują się wielogodzinne treningi sportowe, dopasowane do możliwości poszczególnych uczestników. Szczególną gratką dla młodzieży są także zajęcia e-sportowe, czyli granie w Counter Strike’a czy League of Legends pod okiem trenerów z ogromnym doświadczeniem wiedzą i pasją.

obóz gamingowy, dziecko grające w fortnite

Obóz gamingowy i aktywni fizycznie gracze? Czemu nie!

Wielu osobom wielbiciele gier komputerowych kojarzą się z osobami o bardzo niskiej lub wręcz zerowej aktywności fizycznej. Obozy gamingowo-sportowe mają na celu obalić ten mit i zapewnić dzieciom i młodzieży zdrową dawkę ruchu bez konieczności rezygnowania z ich ulubionych aktywności. W szeregach organizatorów tego rodzaju eventów znajdują się osoby, które wiedzą, jak istotna jest ruchowa aktywność młodych osób i starają się zaproponować możliwość wdrożenia zdrowej dawki ruchu także do życia osób, które na co dzień preferują e-sporty.

W trakcie obozów można skorzystać z wielu rodzajów aktywności fizycznej, dopasowanych do różnych potrzeb i preferencji. Znajdzie się coś dla wielbicieli gier zespołowych, a także dla osób, które wolą liczyć tylko na siebie. Mnogość opcji oraz profesjonalni trenerzy zapewniają bezpieczeństwo, a także świetną zabawę. Wycieczki do parku linowego czy możliwość skorzystania z zabaw w parku wodnym to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowali organizatorzy obozu gamingowo-sportowego!

Profesjonalny sprzęt i fachowa kadra to cechy obozu fortnite

Podczas obozów gamingowo-sportowych wykorzystywany jest wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt sportowy, a także gamingowy. Zajęcia są natomiast prowadzone przez osoby o dużej wiedzy w określonej dziedzinie, z pasją do tematu. Przede wszystkim jednak – wszyscy opiekunowie uwielbiają kontakt z dziećmi i młodzieżą i potrafią znaleźć z nimi nić porozumienia. To sprawia, że młodzież zdecydowanie chętniej korzysta z proponowanych aktywności i nawet najwięksi przeciwnicy aktywności fizycznej dają się namówić na solidną dawkę ruchu.

Scroll to Top